Mezinárodní organizace Greenpeace působí v 55 zemích. Česká pobočka vznikla před 31 lety a připojila se k ochraně životního prostředí, obraně zdraví oceánů, lesů a pralesů. Upozorňujeme na nebezpečí klimatické změny, problémy s jednorázovými plasty, věnujeme se vzdělávacím programům na školách a budoucnost vidíme v moderní férové energetice a právu každého z nás žít ve zdravém životním prostředí a otevřené demokratické společnosti.
Zakládáme si na své nezávislosti, jsme jediná organizace zabývající se ochranou životního prostředí, která nepřijala, nepříjímá a nikdy nepřijme žádné firemní nebo vládní dary, můžeme si tak zachovat tolik potřebný nezávislý hlas. Znamená to, že se spoléháme na Tvoji podporu a jen díky Tobě můžeme nadále pokračovat v naší práci.
Když někde vidíš kampaň Greenpeace, když čteš výsledky našich studií a testování, dokonce i to, že můžeš číst tenhle článek je jen díky darům od jednotlivých dárců a dárkyň, kteří platí provoz webových stránek, hosting i zaměstnance, kteří připravují obsah na web. Zkrátka, všechny naše aktivity jsou financovány pomocí štědrosti lidí jako si ty. A jak s dary nakládáme v kampaních?
Často stojíme proti největším světovým korporacím, vládám i zájmovým skupinám, které mají obrovské finanční zdroje a nebojí se své peníze použít na špinavou hru kvůli ochraně svých zájmů. Bez podpory lidí jako jsi ty, by Greenpeace vůbec nemohlo existovat, kampaně by se museli zavřít, Greenpeace by skončilo. Ochrana přírody by tak dostala velkou bolestivou ránu.
Všechny projekty na kterých pracujeme, jsou projekty dlouhodobé, proto úplně nejlepší forma podpory je měsíční, pravidelný dar, který nám pomáhá lépe plánovat. I menší měsíční částka pomáhá dosahovat velkých věcí. Nedáváš jen peníze, ale dáváš naději na větší šanci na změnu, která se týká nás všech.
Pokud již mezi měsíční dárce a dárkyně patříš, chceme Ti moc poděkovat. Pokud ještě ne a čekáš na tu správnou chvíli, kdy poprvé podpořit Greenpeace, tak je to právě teď!
Poskytnutím tolik potřebného daru se připojíš ke Greenpeace v práci na ochraně naší vzácné planety a pomůžeš nám hledat a podporovat řešení, která potřebujeme pro naše nejdůležitější ekologické problémy.
Každý rok procházíme nezávislým finančním auditem a můžeš nahlédnout do našich výročních zpráv, které nalezneš na našem webu a mít tak přehled jak nakládáme s penězi, které od dárců a dárkyň dostáváme.
Pojď do toho s námi!
Ondřej Černý
péče o dárce
+420 734 204 693
[email protected]
Diskuse
K čemu jste?V moři nejsou ryby,je zamořené plastem ,skleníkové plyny rostou ,pralesy se kácejí,řeky zamořené tak doopravy k čemu jste.???A jestli mně napíšete,že nékdo vyleze na komín a přestane se používat uhlí tak raději mlčte!!!A vybírejte akce které jsou reálné i když méně mediálně atraktivní.
Dobrý den. My se snažíme ze všech sil na tyto problémy upozorňovat, hledat a prosazovat řešení a zastavovat ty největší environmentální zločiny. Co se týče rybolovu, organizace Greenpeace prosadila zákaz lovu velryb a zákaz některých destruktivních praktik rybolovu (např. používání drift nets - tenatových sítí) a dokázala přinutit odpovědné státy či úřady k vyhlášení různých oceánských rezervací, ovšem jsme ještě daleko od hlavního cíle, tedy 40 % rozlohy moří a oceánů pod ochranou a bez rybolovu - to bude v příštích letech pro Greenpeace prioritou. Odklon od fosilních paliv, deforestace a omezení plastového odpadu je naší prioritou už dlouho a u všech těchto témat je vidět znatelný posun jak v přístupu veřejnosti, tak v zavádění reálných opatření. Pokud Vás zajímá, k čemu je, na čem pracovala a čeho dosáhla česká pobočka v minulém roce, můžete se podívat sem: https://www.greenpeace.org/czech/clanek/2350/plasty-palmovy-olej-i-solary-na-strese-skoly-rok-2018-byl-plny-uspechu/