Greenpeace je největší světová ekologická organizace a jsme tu již 45 let. Pracujeme na mnoha tématech ochrany lesů a pralesů, oceánů, klimatu, Arktidy a Antarktidy. Vedeme projekty za zdravé jídlo, čistou vodu, půdu i vzduch bez toxických látek. Budoucnost vidíme v moderní férové energetice a zasazujeme se o právo každého z nás, žít ve zdravém životním prostředí a otevřené demokratické společnosti.

Zdá se ti toho hodně? Ano, je to velké sousto, ale máme plány, odhodlání i vizi pro projekty na několik desítek let dopředu. Navíc máme tebe! Greenpeace je 100% poháněno lidmi a my věříme v sílu lidí. Díky tomu máme i unikátní financování projektů. Když někde vidíš kampaň Greenpeace, byla placena z darů od lidí, když čteš výsledky studií a testování, byly placeny z darů od lidí, dokonce i to, že můžeš číst tenhle článek je jen díky darům od lidí, kteří platí provoz webových stránek, hosting i zaměstnance, kteří připravují obsah na web. Zkrátka, všechny kampaně i aktivity jsou financovány z darů od lidí a když někde vidíš Greenpeace, vidíš štědrost lídí jako si ty. A jak dary s nakládáme v kampaních?

Jak pracujeme?

A kdo že jsou ti dárci? Jsou to miliony lidí, kteří podporují vše, co děláme, po celém světě, již 45 let. Máme 0% darů od firem, vlád, politických stran a nadací na ně napojené. Proč? Protože chceme být nezávislí a nechceme aby nám někdo kvůli sponzorování mluvil do toho co a jak máme dělat a vyvíjel tak na nás tlak. To je důvod, proč je pro nás získávání financí extrémně důležité a o finanční podporu se tě můžeme ptát o trochu častěji, než organizace a neziskovky fungující z grantů od firem a státu. Často stojíme proti největším světovým korporacím, vládám i zájmovým skupinám, které mají obrovské finanční zdroje a nebojí se své peníze použít na špinavou hru kvůli ochraně svých zájmů. Vážně, čelíme tomu každý den. Bez podpory lidí jako jsi ty by Greenpeace vůbec nemohlo existovat, kampaně by se museli zavřít, Greenpeace by skončilo. Ochrana přírody by tak dostala velkou bolestivou ránu. Smutné, že? Ale to se nestane a ty tomu můžeš pomoci. Všechny projekty na kterých pracujeme jsou projekty dlouhodobé, proto úplně nejlepší forma podpory je pro nás měsíční pravidelná podpora. I drobná měsíční částka od více lidí pomáhá dosahovat velkých věcí. Navíc mysli na to, že nedáváš peníze, ale dáváš naději a větší šanci na změnu, která se týká nás všech.

Pokud již mezi měsíční dárce a dárkyně patříš, chceme ti moc poděkovat. Pokud ještě ne a čekáš na tu správnou chvíli, kdy poprvé podpořit Greenpeace, tak je to právě teď! Na nic nečekej, protože jen za dobu čtení tohoto článku, padly pralesy o rozloze 30 fotbalových hřišť, do oceánů se dostalo dalších 22 tun plastů a zabili jsme dalších 300 žraloků. Teď je volba na tobě, můžeš zavřít tuhle stránku a nechat to na ostatních, nebo se tomu postavit čelem a pomoci. My víme, že nikdo z nás nemůže pomáhat každou vteřinu, ale každý z nás může pomoci alespoň jednou měsíčně.

Přidej se k měsíčním dárcům a dárkyním Greenpeace, podpoř ochranu přírody a pootoč svět k lepšímu!

Pokud tě zajímá víc o tom, jak nakládáme s dary, podívej se do našich výročních zpráv a pokud ti stále bude něco vrtat hlavou, obrať se na naši péči o příznivce na e-mail [email protected] nebo na telefon 224 320 448.

Tak co uděláš teď?