קיל גרמניה, 12 באוגוסט 2021 –  פעילי גרינפיס מישראל ומגרמניה ערכו הבוקר מחאה שקטה ובלתי אלימה במספנת טיסנקרופ בעיר קיל בצפון גרמניה. פעילי הסביבה שטו על סירות מתנפחות סמוך למספנה השוכנת במרכז העיר אל מול  ספינת חיל הים(הישראלי) מדגם ״סער 6״ שנועדה להגן על אסדות הגז בים התיכון וקראו ״הגנו על האקלים, לא על דלקים מזהמים״. 

הפעילים מחו כנגד היקף התמיכות (סובסידיות) הנרחבות של ממשלות ישראל וגרמניה בתעשיית הדלקים המאובנים שפעילותה אחראית לכשני שליש מפליטות גזי החממה אשר גורמים למשבר האקלים ההולך ומחריף.  בגרינפיס קוראים לממשלת ישראל להפסיק לאלתר כל השקעה של כספי ציבור בתעשיית הגז והנפט, להקפיא את המשך חיפושי הדלקים בים התיכון ולתמוך במעבר מאסיבי לאנרגיית שמש ובחדשנות הישראלית בתחום.

ד״ר יונתן אייקנבאום מנהל גרינפיס ישראל מסר: ״אנחנו מוחים היום כנגד התמיכה השערורייתית בהיקפים של מיליארדי שקלים מכספי הציבור בתעשיית הדלקים המזהמת. זה אבסורד שתעשייה שמובילה אותנו ביודעין לעבר משבר קיומי, לא רק שלא משלמת על הנזקים שהיא גורמת, אלא זוכה להטבות ממשלתיות שכל תעשייה או מגזר אחר לא מסוגלים אפילו לחלום עליהן. צו השעה של הממשלה הוא להבטיח את טובת כלל הציבור הישראלי מפני האיומים שמציב משבר האקלים ולא את הרווחים של תאגידים מזהמים״. 

לפי גרינפיס, תעשיית הגז והנפט הישראלית נתמכות על ידי הממשלה בהיקפים של מיליארדי שקלים המושקעים בהקמת תשתיות, הולכה, חלוקה והתאמה של המשק לשימוש בגז. מלבד תמיכות אלו הציבור הישראלי גם נושא בעלויות אבטחת מתקני הגז, כשעסקת הרכש של ארבע ספינות חיל הים מדגם ״הסער 6״, עלתה לציבור הישראלי כ-1.65 מיליארד ש״ח (430 מיליון יורו) ובנוסף על עלויות תחזוקתן השנתיות נאמדת על כ-320 מיליון ש״ח (80 מיליון אירו) בכל שנה. גם את פעילי גרינפיס בגרמניה העסקה הזו מקוממת מכיוון שממשלתם תמכה במימון רכישת הספינות בהיקף של 115 מיליון אירו.

ראש הממשלה לשעבר נתניהו, הבטיח שעסקת רכישת הספינות תמומן מהכנסות. ״קרן העושר״ לרווחת תושבי ישראל, אך עד כה הציבור הישראלי לא זכה לקבל ולו שקל אחד מקרן זו שהכנוסותיה אמורות היו להיות מושקעות בתחומי כלכלה, חברה וחינוך. בפועל עסקה זו מומנה על ידי הלוואה ע״ שהוגדרה כחריגה שנטל משרד הביטחון מבנק ״דיסקונט״ ע״ס 248 מיליון אירו. 

ספינת חיל הים מדגם סער 6 היא האחרונה שנותרה במספנה ובימים הקרובים תעשה את דרכה לישראל. זוהי ספינה אחת מתוך ארבע שנרכשו בעסקה המהווה נדבך מרכזי מהפרשה הפלילית המוכרת כתיק 3000 שבמסגרתה הוגשו כתבי אישום בעבירות שחיתות, קבלת שוחד ומתן שוחד, כנגד בכירים ואנשי עסקים שהיו מקושרים לתיסנקרופ ולמשרד ראש הממשלה, כאשר כעת, בהמשך לעתירת ״התנועה לאיכות השלטון״ לבג"צ, הציב שר הביטחון בני גנץ דרישה נחרצת להקים ועדת חקירה ממלכתית בנושא זה. עסקה זו זכתה גם בזמן אמת לביקורת נוקבת גם מתוך מערכת הביטחון, מפי שורה של גורמים בכירים, ביקורת  שלא רק נגעה לגבי הליך הרכש אלא בעיקר לגבי בזבוז מיליארדים, והעדר כל צורך מבצעי בספינות.

לפי הדו"ח של הפאנל הבין ממשלתי לשינויי אקלים של האו"ם (IPCC) שפורסם השבוע, החרפת משבר האקלים דרמטית ומחייבת לטפל באופן מיידי בפליטות המתאן, כאשר הוצאת גז מהאדמה היא אחת המקורות העיקריים לכך. מתאן הוא גז חממה עוצמתי פי 23 יותר מפחמן דו חמצני והאצת השימוש בגז במקום מעבר לאנרגיה מתחדשת צפוי להחריף את מצב החירום האקלימי בו אנו מצויים.

סוף

לפרטים נוספים: אודי אבני דובר גרינפיס ישראל 054-4724256
קישור להורדת תמונות ווידאו