Tím Greenpeace Slovensko vyráža začiatkom apríla po Slovensku a prvou zastávkou je mesto Košice. V týždni od 4. do 8. apríla sme pre občanov Košíc pripravili kultúrny program, ktorý sa dotkne pálčivých environmentálnych tém súčasnosti, akou je napríklad klimatická kríza a jej následky, ale aj greenwashing či útlm fosílnych palív a prechod na obnoviteľné zdroje.

Pondelok, 4.apríla, odštartujeme Greenpeace turné v Košiciach interaktívnou otvorenou debatou o klimatickej kríze, jej následkoch a povieme si viac o tom, prečo je číslo 2,7 z hľadiska klímy dôležité. Pozrieme sa detailne na nový report Medzivládneho panelu pre zmenu klímy (IPCC), ktorý vyjde v tento deň. Na Vaše otázky bude priamo odpovedať aj riaditeľka Greenpeace Slovensko, Katarína Juríková a koordinátorka klimatickej kampane, Dorota Osvaldová.

Pokračovať budeme v stredu, 6. apríla, premietaním dokumentu “Zelená Lož”, po ktorom bude nasledovať krátka diskusia na tému Greenwashingu na Slovensku. Premietanie je súčasťou projektu Jeden svet na želanie.

Ak vás už nebaví čítať depresívne správy o klimatickej kríze a nič nerobiť, máte unikátnu príležitosť stať sa dobrovoľníkom Greenpeace a pomôcť nám v boji s klimatickou krízou  a ochranou nášho jediného domova – našej planéty. Srdečne týmto pozývame všetkých záujemcov/kyne na infostretko o dobrovoľníctve Greenpeace, ktoré sa uskutoční štvrtok, 7.apríla, v priestoroch Tabačka Kulturfabrik – Black Box. Buďte súčasťou najväčšej environmentálnej organizácie na svete a postavte sa za ochranu klímy a všetkého živého na našej krásnej planéte.

Od pondelka do štvrtku sa môžete zastaviť na Greenpeace infostánku, ktorý bude priamo na Hlavnom námestí a zistiť tak viac o našich kampaniach a možnostiach, ako môžete konať. Pripravená bude aj Ekovýzva, ktorá preverí Vášho ekologického ducha. Ste odhodlaní splniť výzvu, ktorú si vytočíte?  

Vstup na všetky akcie programu je zadarmo.

Teší sa na Vás tím Greenpeace Slovensko