Pátého prosince slavíme v Greenpeace svátek. Moc se o něm neví, ale pro nás je to jeden z nejdůležitějších svátků v roce. Pátého prosince je totiž Mezinárodní den dobrovolníků a dobrovolníci jsou pro činnost Greenpeace klíčoví a nepostradatelní.

Díky nim probíhá většina našich akcí tak skvěle, jak probíhá. Ať už se jedná o vzdělávací program a organizování workshopů, nebo demonstrace proti rozšiřování těžby dolu Turów a provozu nejšpinavějšího výfuku České republiky – uhelné elektrárny Počerady. Dobrovolníci se snaží měnit svět k lepšímu ve volném čase, bez nároku na honorář, prostě jenom proto, aby se věci pohnuly správným směrem. A samozřejmě ne jenom s Greenpeace.

Dobrovolnictví je spolu s dárcovstvím jedna z forem dobročinnosti a je jedním z nejdůležitějších prvků při fungování občanské společnosti. Na jaře roku 2020 jsme při první vlně koronavirové epidemie viděli, jak dobrovolnické nadšení zachvátilo většinu republiky. Šily se roušky, chodilo se na nákupy důchodcům z domu. Ve společnosti byl opak toho, čemu se říká „blbá nálada“. A podobný pocit máme ze spolupráce s dobrovolníky, kteří dělají spolu s námi něco pro planetu, přírodu i klima i my, po celý rok.

Mezinárodní den dobrovolníků proto oslavíme dobrovolnickým online workshopem, který je určen nejen stávajícím dobrovolníkům, ale také těm, co by se dobrovolníky chtěli stát. Na workshopu se tak formou interaktivních dílen dozví nejen co přesně dobrovolnictví u nás obnáší, ale také víc o psychologii efektivní komunikace změn klimatu, nebo jak úspěšně používat jako aktivista média.

Chceš se stát dobrovolníkem nebo dobrovolnicí i ty? Připoj se k nám a vyplň přihlášku dobrovolníka.