Klimatickou krizi musíme řešit ihned a musíme ji řešit my, na další generace již čekat nemůžeme. Jsme to my, kdo nyní musí jednat, my všichni společně. Lidé profitující z fosilního průmyslu mají sice velkou moc, ale nikdy nemohou mít větší moc, než má spojenectví lidí z celého světa, které spojuje právě boj za lepší budoucnost. Každý krok se počítá a úkoly v nové energetické etapě dnes čekají jen na vás!

Etapa věnovaná jídlu je u konce a my se přesouváme do etapy „Energie”. Opět na vás čeká 12 úkolů, které budeme postupně spouštět v průběhu celé etapy a tentokrát v akčním centru najdete mnoho tipů, jak snížit svůj dopad v oblasti energetiky i jak postrčit veřejné instituce ke krokům směrem k šetrnější a udržitelnější budoucnosti.

 Již není pochyb o tom, že změna klimatu je do značné míry způsobena lidskou činností. Nastává bod zlomu a my se nyní musíme rozhodnout, jakou cestou se má lidstvo vydat. Pokud ale chceme směřovat k té pozitivní budoucnosti, jednou ze zásadních věcí, kterou musíme udělat, je změna způsobu získávání energie. Odklon od uhlí a dalších fosilních zdrojů energie a postupný přechod k obnovitelným zdrojům je tedy velice důležitou, ne-li zásadní součástí řešení klimatické krize. 

Jedná se o velký krok a nebude jednoduchý, ale pokud máme klimatickou krizi zmírnit, nemáme jinou možnost. Každý z nás ale může k této změně přispět. Nemůžeme čekat, až se odhodlají politici, fosilní lobby je silná a přeměna energetiky stále pomalá. Zapojení každého z nás má nyní velkou hodnotu. 

V akčním centru v etapě „Energie” se postupně dozvíte, jak můžete svou domácnost převést na energii z obnovitelných zdrojů a že to vlastně není složité ani drahé. Budete moci oslovit i svého současného dodavatele a požádat ho o zavedení zelenějšího tarifu, představíme vám několik užitečných tipů, jak efektivně šetřit energii i jak oslovit politiky a veřejné instituce a vyzvat je, aby začali jednat.

Září je měsícem klimatu a proto se bude dít velké množství aktivit, ke kterým se můžete připojit. Jednou z hlavních událostí letošního září bude Stávka za klima, která se bude konat 20.9. po celé České republice. 

Připojte se, pozvěte rodinu, kamarády a známé a postavme se společně za naši budoucnost! 

Řešení klimatické krize se skrývá nejen v rozhodných krocích našich vlád, ale i v individuálních krocích každého z nás. Projekt #SpoluProKlima si klade za cíl, přimět politickou reprezentaci naší země, aby začala klimatickou krizi odpovědně řešit a začala podnikat jasné kroky pro ochranu klimatu.

Projekt Máš na míň je jiný a doplňuje naše politické snahy. Zaměřili jsme jej právě na individuální možnosti obyčejných lidí, co mohou pro řešení klimatické krize udělat oni sami. Nová etapa projektu je tu! Můžete se tedy pustit do plnění prvních 4 úkolů.

Prní 4 kroky, jak se zapojit:

  1. Projděte si 10 tipů jak jednoduše chránit nejen klima, ale i ušetřit vlastní peníze.
  2. Pomozte nám bořit mýty o klimatické změně. Seznamte se základy o klimatické krizi a pomozte nám bořit nejčastější mýty a polopravdy, které o klimatu kolují.
  3. Vyzvěte premiéra naší země, aby přestal klimatickou krizi podceňovat a začal dělat jasné a důsledné kroky pro ochranu klimatu.
  4. Zapojte se do společné stávky pro klima, která proběhne 20. září 2019 po celém světě.

Zajímá vás víc? Připojte se do „Máš na míň„!