Příroda

Ochrana přírody v celé její biodiverzitě je klíčová pro čisté životní prostředí a zdravou budoucnost.

Více
Blue Throated Macao Parrot in Brazil. © Daniel Beltrá
#Lesy&Pralesy

Světové lesy jsou mnohem vzácnější, než si vůbec dovedeme představit. O značnou část jsme již přišli, proto je jejich ochrana důležitější, než kdy dřív.

Zapojit se
Beauty of the Carpathian Forest in Romania. © Mitja  Kobal

Náš svět

Každý z nás má svou ekologickou stopu a nějakou zodpovědnost. Každý z nás je sám o sobě zdánlivě bezvýznamný, ale společně dokážeme dělat velké věci.

Více
Trapped Turtle - Defending Our Oceans (Mediterranean Sea: 2007). © Marco Care
#PlastJePast

Množství plastového odpadu, které produkujeme, nás nasměrovalo ke globální krizi. Řešení vyžaduje komplexní přístup a musí zasahovat do všech vrstev celého řetězce.

Zapojit se
Raising a Wind Turbine in Durban. © Shayne Robinson

Energetická revoluce

Stavíme se do cesty fosilnímu průmyslu, který masivně znečišťuje životní prostředí. Jako řešení prosazujeme obnovitelné zdroje a občanskou energetiku.

Více
Chvaletice Power Plant Occupation in Czech Republic. © Jan Rovenský
#KonecDobyFosilní

V České republice prosazujeme rychlé nahrazení uhlí, které je odpovědné za většinu tuzemských emisí, čistými zdroji energie.

Zapojit se

 

Nejnovější články

Wind Turbines in China. © Greenpeace / Markel Redondo
Tisková analýza

Generální tajemník OSN a ekologické organizace vyzývají premiéra Babiše, aby podpořil ambiciózní klimatické cíle a uhlíkovou neutralitu v EU

Napsal/a Greenpeace Česká republika

Klimatická koalice ekologických a rozvojových organizací vyzývá premiéra české vlády, aby na zasedání Evropské rady 20. a 21. června přestal blokovat ambiciózní cíl EU dosáhnout co nejrychleji čistých nulových emisí…