Chcete udělat víc?
#AktivníSpolečnost #ŠetřímePlanetu Založ si dárcovskou sbírku

Přemýšlíš, jak pomoci přírodě? Máme pro tebe unikátní možnost. Založ si vlastní sbírku a zapoj své přátele a blízké!

Jdu do toho ×

Oslav letošní Vánoce jinak a sbírej dárky pro přírodu. Jak na to? Založ si vlastní sbírku a zapoj své přátele a blízké! Žádná změna nepřijde sama, musíme o ni usilovat. Svět může být lepším místem pro život jen v případě, že na tom budeme společně pracovat. Týká se to nás všech, každý nese určitou část zodpovědnosti. Velkou změnu možná nezpůsobí jeden člověk, ale miliony jednotlivců ano.

Jak fungují dárcovské sbírky (peer to peer fundraising)?

Tento model podpory neziskových organizací a charitativních projektů se v mnoha zemích již velice osvědčil a i v České republice je tento typ podpory na vzestupu. Dárcovské sbírky jsou hlavně o tobě, tvých schopnostech, talentu a komunitě lidí, kterou máš kolem sebe. RADOST DÁVAT počítá s tím, že máš kolem sebe další blízké lidi, kterým záleží na tobě i na tom, co je pro tebe důležité a otevírá prostor pro tvoji kreativitu, schopnosti a talent. Zkrátka podporovat dobré projekty může být zábava.

Proč si založit sbírku právě pro Greenpeace?

Oproti jiným neziskovým organizacím máme výrazně přísnější model financování. Jsme nekompromisní ve spolupráci s firmami
a korporacemi, politickými stranami, vládami a nadacemi s nimi spojenými. Nepřijímáme od nich žádné finance, protože nechceme být loutky jejich marketingových rozpočtů a již 50 let jim nedáváme žádný prostor k tomu, aby ovlivňovali to, čeho chceme dosáhnout. Jejich vliv ani podporu nepotřebujeme. My máme tebe. Víme, že ochranu přírody jsme spolu s tebou schopni financovat jen z darů od lidí, kterým na tom záleží. V Greenpeace se vždycky snažíme projekty stavět tak, aby se do nich mohli zapojit lidé, kteří mají stejné hodnoty a cíle jako my.