Greenpeace i aktorka Magdalena Popławska łączą siły, aby zwrócić uwagę na niszczycielski wpływ przemysłowej produkcji mięsa na lasy, również tak cenne jak Amazonia. Magdalena Popławska użyczyła głosu poruszającej animacji „Potwór w mojej kuchni”, będącej kontynuacją viralowego hitu RangTan. W międzynarodowej wersji filmu wystąpił brazylijski aktor Wagner Moura z popularnego serialu Netflix “Narcos”.

Walczę o prawa zwierząt od lat. Teraz jest to też walka o nasze środowisko naturalne i ostatecznie o nasze własne płuca. Mam pięcioletnią córkę. Dzięki tej animacji łatwiej mi wytłumaczyć, dlaczego nie jem mięsa od 20 lat, a ona od urodzenia. Bo myślimy dalej niż tu i teraz – mówi Magdalena Popławska. 

Produkcja mięsa to największa przyczyna wylesiania na świecie. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że mięso i produkty mleczne w naszych lodówkach mogą być odpowiedzialne za pożary i wycinki niszczące cenne lasy na świecie, również tak unikalne jak Puszcza Amazońska [1]. Musimy podjąć działania i zmienić obecny system rolnictwa, zanim będzie za późno. Potrzebujemy produkować żywność w sposób przyjazny przyrodzie, ludziom i planecie – mówi Dominika Sokołowska z Greenpeace.

„Potwór w mojej kuchni” opowiada historię młodego chłopca, który poznaje rozdzierającą serce rzeczywistość szalejącego wylesiania w miejscach takich jak Puszcza Amazońska. Wraz z jaguarem chłopiec odkrywa, jak przemysłowo produkowane mięso w naszych kuchniach napędza wycinkę cennych lasów i obiecuje zaapelować do ludzi o pomoc w walce z potworami.

W oryginalnej wersji filmu wystąpił brazylijski aktor Wagner Moura, znany z roli Pablo Escobara w popularnym serialu Netflix “Narcos”. Polski tekst został zaadoptowany przez tłumaczkę i autorkę książek dla dzieci, Katarzynę Huzar-Czub. 

Apel Greenpeace o powstrzymanie ekspansji ferm przemysłowych można podpisać tutaj: https://act.gp/fermyprzemyslowe

Przypisy:

[1] W 2020 w Brazylii spłonęło aż 226 485 km2 (dane do końca września). To obszar bliski wielkości Wielkiej Brytanii (242 495 km²). Dane pochodzą z INPE, Brazil’s National Institute for Space Research: http://www.inpe.br/

Świnie w przemysłowej fermie
Podpisz: Stop fermom przemysłowym

Zatrzymajmy ekspansję ferm przemysłowych w Polsce – podpisz apel o wprowadzenie nowej polityki rolnej, która wspierać będzie rolnictwo bezpieczne dla klimatu oraz przyjazne zwierzętom i środowisku.

Działaj!