Greenpeace ja Extinction Rebellioni aktivistid blokeerisid teisipäeva pärastlõunal Hango sadama värava ja Eesti riigifirma AS Operaili kaubarongi Soomes. Blokeeriti nii Hango Koverhari sadama värav kui rongi edasi liikumine Lappohja raudteejaamast, kus rong ootas värava vabanemist.

Operail veab Vene kivisütt Soome-Vene- piirilt Hango sadamasse. Süsi on pärilt Siiberi Krasnoyarskist, selle müüjaks on Vene oligarhi Albert Avdolyani firma Sibanthracite. Avdolyani firma A-property teeb koostööd Vene armee relvastaja Rosteciga. Firmadel on ühisomandis tegutsev Ogodzhinsky söekaevandus ja Port Vera söeterminaal ning planeeritud uus hiiglaslik Elga söekaevandusprojekt. Albert Avdolyan ja Rosteci juhataja Sergey Chemezov on lähedased partnerid. Nii Rostec kui Chemezov kanti Lääne sanktionide nimekirja juba aastal 2014 pärast Krimmi okupeerimist.

“Praeguses olukorras on häbi, et Soome ja Eesti riigifirmad endiselt jätkavad Vene kaubavedu. Ukrainas ründavale Venemaale ei tule enam anda ühtegi eurot läänest. EU-sanktsioonid jäävad nii Ukraina rahva kui ka kliimamuutuse jaoks hiljaks – tegutseda tuleb kohe, katkestada liiklus nüüd, mitte alles nelja kuu pärast,” ütleb Greenpeace esindaja Matti Liimatainen.

Kolm nädalad tagasi värvisid aktivistid mitukümmend Vene vagunid Ida-Soome Kouvola raudteejaamas. Vagunitele värviti loosungid NO COAL NO WAR ja НЕТ ВОЙНЕ.

Lisainfot: 

Matti Liimatainen (ka Eesti keeles) 
+358 400 346 329
[email protected]

Olli Tiainen 
+358 40 164 8606 
[email protected]

Vaata ka lisainfot Sibanthracite kohta: (Soome keeles) https://www.greenpeace.org/finland/blogit/50338/mita-yhteista-on-suomen-lapi-kuljetettavalla-hiilella-kuolleella-oligarkilla-ja-lady-gagalla/

Fotomaterjaal on vabalt meedia kasutada, palun märgige allikana Greenpeace.