Goed nieuws voor de tijger
UP - Bossen: Danone laat weten dat het niet langer papier en verpakkingsmateriaal zal aankopen bij Asia Pulp and Paper (APP), het bedrijf dat een verwoestende impact op de Indonesische bossen heeft. Het klantenbestand van APP wordt kleiner met de dag. Goed nieuws voor de Sumatraanse tijger, die erg te lijden heeft onder de ontbossing.
Duurzame energie tegen 2050
UP - Hernieuwbare energie: Bepaalde steden, regio’s, bedrijven en organisaties eisen van de Europese leiders een echte transitie naar een duurzaam energiesysteem tegen 2050. Ze vragen grotere investeringen in energie-efficiëntie en in de ontwikkeling van hernieuwbare energie.
Senegal: minder plundering van zeeën
UP - Oceanen: Een sprankeltje hoop voor de traditionele vissers in Senegal. De regering heeft de visvergunning die ze eerder had gegeven aan 29 buitenlandse trawlers, opnieuw ingetrokken. De beslissing is het resultaat van een campagne die Greenpeace in de Senegalese wateren heeft gevoerd, waarbij actievoerders de systematische plundering van de natuurlijke rijkdom van de regio aan de kaak stelden.